O nás

Anglický kokršpaněl bylo lovecké plemeno, které se mě vždy moc líbilo.  Poté co mě můj  první pes jezevčík dlouhosrtstý, kterého jsem zdědil od mého otce uhynul při úspěšném norování lišky jsem se rozhodl, že můj další pes bude anglický kokršpaněl. Prvního kokra jsem si přivezl létě 2003 od paní Magdy Liškutínové z Brna. Byla to zlatá fenka Cita z Ochozských lesů. Byla to velice šikovná fenka pracovně i exteriérově. Po absolvování potřebných výstav a loveckých zkoušek byla uchovněna ,ale s  odchovem se nám nedařilo. Zažily jsme spolu nekonečné množství krásných loveckých zážitků až do chvíle kdy v osmi letech onemocněla zákeřnou nemocí cukrovkou. Než však stačila odejít na onen svět pořídil jsem si další zlatou fenku Filisteu ze Země pipikel  od paní Lukuvkové z Havířova.Tato fenka samozřejmě také absolvovala všechny potřebné kroky k uchovnění a lovecké upotřebitelnosti a dnes je nepostradatelnou pomocnicí při mém výkonu práva myslivosti.

Naše chovná stanice se zaměřuje nejen na odchov a výcvik především loveckého kokršpaněla, ale i na věrného společníka a miláčka v domácnosti.

Žádný začátek a zvláště chov živého tvora není lehký a přináší různé situace, nutnou administraci ale hlavně věci které člověk nikde v literatuře ani v moderních mediích nenajde. A proto rady a pomoc z okruhu  kamarádů a zkušených kolegů chovatelů jsou nedocenitelné. Touto cestou bych chtěl poděkovat především, Jirkovi Horákovi, Janu Šlachtovi a Petru Studeníkovi.